Ödüllerimiz

2017

CDP “LEADERSHIP” ÖDÜLÜ AKENERJİ’NİN!

Akenerji 2017’de büyük bir başarıya imza atarak Carbon Disclosure Project (CDP-Karbon Saydamlık projesi)  Su Programı kapsamında “A-“ derecelendirme notunu aldı ve Türkiye’de “Leadership” sınıflandırmasına giren şirketler arasına katıldı.

Projeye katılan şirketler; CDP tarafından geliştirilen metodolojiye uygun olarak Deloitte Türkiye tarafından derecelendirilmekte ve “Leadership Programı” çerçevesinde değerlendiriliyor.

Bu değerlendirme sonucunda Akenerji,  2017 yılında "CDP Turkey 2017 Water Leadership" ödülünü almaya hak kazandı.

Akenerji’nin ödülü  TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik tarafından Genel Müdürümüz Serhan Gençer’e verildi.

CDP su programı, su kaynakları konusunda özel sektörü harekete geçirmeyi amaçlıyor. Akenerji olarak, sürdürülebilirlik vizyonumuz doğrultusunda, su yönetimi konusunda özel sektörün sorumluluk alması gerekliliğinden hareketle, CDP Su Programı’nın Türkiye’de ilk uygulanmaya başladığı 2015 yılından beri programa katılıyoruz.

Akenerji, 2015 itibarıyla programa raporlama yapan ilk ve tek enerji şirketi oldu. 2016 yılında da CDP Türkiye Su Programı’na katılan tek elektrik üretim firması olmaya devam ettik ve performans notumuzu C seviyesinden B seviyesine yükselttik.

"CDP Turkey 2017 Water Leadership" ödülünü kazanmamızda emeği geçen ve süreci yürüten Çevre, Kalite ve İSG ile Stratejik Planlama ve Risk Yönetimi çalışanlarına, tüm Akenerji ailesine ve diğer paydaşlarımıza çok teşekkür ederiz.

2017

Akenerji Sürdürülebilirlik Raporumuz, uluslararası LACP Bronz Ödülü’ne layık görüldü.

27 yılı aşkın deneyimiyle enerji sektörüne yön veren öncü firmalardan Akenerji, dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformlarından Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (League of American Communications

Professionals – LACP) tarafından her yıl düzenlenen ve 20’den fazla  ülkeden binlerce kurumun başvuruda bulunduğu ‘Vision Awards’ Uluslararası İletişim Ödülleri’nde bronz ödülü almaya hak kazandı.  Küresel Raporlama Girişimi (Global Reporting Initiative - GRI ) Sürdürülebilirlik Raporlaması Kılavuzu’nun G4 “temel” seviyesine uygun olarak hazırlanan  2015 Sürdürülebilirlik Raporumuz, ilk izlenim, rapor kapağı,  kreatif tasarım, üst düzey yönetici mesajları, finansal verilerin sunumu, rapor anlatımı, mesajın açıklığı, bilgi erişimi konularında uluslararası değerlendirme süreci sonucunda 100 üzerinden 96 puan alarak, enerji sektöründe LACP Bronz Ödülü’ne layık görülmüştür.

2012 - Aralık 2013’te sonuçları açıklanan Ege Bölgesi Sanayi Odası Çevre Ödülleri kapsamında, Akenerji Elektrik Üretim A.Ş. Kemalpaşa Doğal Gaz Santrali, 2012 yılı Çevre Ödülleri Çevre Ödülü (Altın Ödül) kategorisinde ikincilik, Çevre Alanında Kurumsal Sosyal Sorumluluk (Bronz Ödül) kategorisinde ise üçüncülük ödülüne layık bulunmuştur. 

2011 - Bozüyük Doğal Gaz Santrali, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Bilecik İli’nde “En Temiz Sanayi Tesisi” seçilerek “Çevre Beratı” almaya hak kazanmıştır. 

2008 - 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çevre değerlerinin korunmasında gösterilen hassasiyet ve çevre dostu gayretlerinden dolayı Çerkezköy Elektrik Üretim Santrali’ne Tekirdağ Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından Teşekkür Belgesi verildi.