Ödüllerimiz

2021

Brandon Hall Excellence Awards’da 2 ödül birden aldık

Brandon Hall Excellence Awards kapsamında K2C Danışmanlık ile birlikte katıldığımız “Geleceğe Liderlik Et Liderlik Gelişim Programımız” ile “Karma Öğrenmenin En İyi Kullanımı” kategorisinde “Bronz”, “Liderlik Gelişiminde En İyi İlerleme” kategorisinde ise “Altın” ödülünün sahibi olduk.

Stevie Business Awards

Stevie Business Awards’ta Enerji alanında “Yılın Şirketi” dalında bronz ödülün sahibi olduk.

 

2020

Akenerji’nin Covid-19 Dönemi Çalışmalarına Stevie Awards’dan 5 Ödül Birden

“The Stevie Awards for Great Employers” alanında yarışan Akenerji 2 ayrı ödüle layık görüldü. Akenerji, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamındaki insan kaynakları çalışmaları sayesinde “En Değerli İK Ekibi” kategorisinde bronz ödüle layık bulunurken, “En Değerli İşveren” kategorisinde ise gümüş ödülü kazanma başarısı gösterdi. MENA bölgesinde ilk kez düzenlenen Stevie Ödülleri 2020’de Akenerji Güç Santrali İşletimi ve Yönetimi Dersi projemiz ile “İnsan Kaynaklarının Yönetimi, Planlaması ve Uygulamasında İnovasyon” ve “Yaşam, Öğrenim ve Çalışma Ortamında İnovasyon” kategorilerinde bronz ödüle layık görülürken; İşveren Değer Önermesi Projemiz ile de “Yaşam, Öğrenim ve Çalışma Ortamında İnovasyon” kategorisinde bronz ödülün sahibi olduk.

‘Akenerji Kadınların Yanında’ Projemiz Ödüle Layık Görüldü

Akenerji’nin Adana’nın Feke İlçesi’nde yürüttüğü ‘Akenerji Kadınların Yanında’ adlı sosyal sorumluluk projesi, 3. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi’nde ödüle layık görüldü. FEKE ilçesinde gezici kanser tarama aracı ile, meme kanserinin erken teşhisi için 1.530 kadına mamografi çekiminin yapıldığı Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projemiz “En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi” olarak ödül aldı.

 

2019

Bir kez daha yılın en itibarlı şirketi seçildik

Her yıl itibarını en çok artıran şirketlere verilen The One Awards’da Akenerji, ard arda 2. kez 1.’lik ödülünün sahibi olarak ödülüne 1 yıldız daha eklendi.

 

2018

Yılın "En İtibarlı Enerji Şirketi" Akenerji!

Her yıl itibarını en çok artıran şirketlere verilen THE ONE AWARDS’da bu yıl enerji  kategorisinde Akenerji birinciliği aldı.

2017’de kurumsal iletişimi en iyi kullanarak, itibarını en çok artıran markalar ve bu başarıda katkısı bulunan PR ve Reklam ajansları da ödüllendirildi.2017 yılının kurumsal itibarını en çok artıran markaları, 12 ildeki 1200 kişilik halk jürisi tarafından AKADEMETRE tarafından gerçekleştirilen “itibar ve marka değer performans ölçümü” ile belli oldu. Akenerji enerji sektöründe önde gelen isimlerden oluşan rakiplerini geride bırakarak yüksek bir skorla ödülün sahibi oldu.

 

2017

Akenerji Altın Voltaj'dan Yine Ödülle Döndü!

Akenerji  8. Türkiye Enerji Zirvesi’nde “sosyal sorumluluk” dalında verilen “Altın Voltaj” ödülünün sahibi oldu. Faaliyet gösterdiği bölgelerde, çevresine değer katmayı amaç edinen Akenerji’nin projeleri  dikkat çekmeye devam ediyor.  Akenerji çalışanlarının katkılarıyla, Adıyaman’daki  Yeşiltepe İlkokul ve Ortaokulu’nda  uygulanan “kitap projesi” ödüle layık görüldü.

Akenerji, Boands & Loans'dan ödülle döndü

Enerji sektöründe 27 yılı aşkın deneyimi ile enerji üretim ve ticaretinde Türkiye’nin en köklü şirketleri arasında yer alan Akenerji, finans dünyasının Oscarları olarak adlandırılan Bond & Loans Ödülleri’nde “Yılın En İyi Yapılandırılmış Finansman Anlaşması” kategorisinde finale kalarak, ödül aldı.

 
2016

Akenerji "1292 MW" Sergisi ile Altın Voltaj Ödülü Aldı

6. Türkiye Enerji Zirvesi’nce düzenlenen Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleri yarışmasında, Akenerji’nin “1292 MW” sergisi “Altın Voltaj” ödülü aldı. Adını Akenerji’nin kurulu gücünden alan sergide, resim, heykel ve fotoğraf gibi farklı disiplinlerden genç, usta ve orta kuşaktan 25 sanatçı desteklendi. Bedri Baykam ve Devrim Erbil gibi ustaların yanı sıra, Keremcem, Seda Güven, Meltem Cumbul, Güven Kıraç, Sarp Levendoğlu ve Mehmet Turgut gibi ünlü isimlerin de eserleriyle destek verdiği projeden elde edilen gelir, TEV işbirliği ile öğrenci bursları yoluyla eğitime aktarıldı.

 
2015

Akenerji, marka ve itibar değerini en çok artıran enerji şirketi oldu

25 yılı aşkın deneyimiyle Türkiye’nin ilk elektrik üretim şirketleri arasında yer alan Akenerji, bu yıl ikincisi düzenlenen “The ONE Awards” Bütünleşik Pazarlama Ödüllerinde, büyük ödülü kazandı. Pazarlama süreçlerini ilk kez bütünleşik pazarlama disiplini üzerinden değerlendiren endekste, 2015 yılında yaptığı çalışmalarla Akenerji “enerji” kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Erzin Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali’ne İnovasyon Ödülü

WSP – Parsons Brinckerhoff’un mükemmelliği kutladığı 2015 ödüllerinde, bu yıl inşaat, enerji, altyapı, ulaştırma, eğitim, çevre ve lojistik gibi alanlarda dünya çapındaki dev yatırım projeleri yarışmıştır. 904 MW kurulu güce sahip Erzin DGKÇS, aralarında Heathrow Havalimanı 2B terminalinin de yer aldığı 4 özel projeden biri seçilmiştir. Santral, tüm ödül kategorilerinde, Türkiye’den seçilen tek proje olmanın yanı sıra, başarısını “İnovasyon” dalında ödüle layık görülerek perçinlemiştir.