AKENERJİ
BASIN SERVİSİ HABER ÖZETİ
   YAZILI BASIN
   · AKENERJİ
AKENERJİ, REİNAVE SUADA'YA YEŞİL ENERJİ' SATACAK

Yayın AdıYayın TarihiTirajYayın TürüSayfa NoSütun/Cm
Hürses 14.07.2010 2161 Ulusal Gazeteler 3 48


Akenerji, Reinave Suada'ya Yeşil Enerji' satacak Akenerji, Reina ve Şuada gibi mekanlarının işletmecisi Su Entertainment Group ile enerji tedarikini içeren bir sözleşme imzaladı. Akenerji açıklamasına göre, grubun tüm işletmelerinin enerjisi bu aydan itibaren Akenerji tarafından temin edilecek. Su Entertainment Group, Akenerji'den satın alacağı yıllık enerji miktarı ile her yıl yaklaşık bin 550 ton karbon salımmını engelleyerek 73 bin ağacın sağladığı temiz havaya eşdeğer bir katkıda bulunacak. Elektrik piyasasında üretim, dağıtım, toptan satış ve perakende satış alanlarında faaliyet gösteren Akenerji, müşterilerine ihtiyaç duydukları elektrik enerjisini, mevcut elektrik tarifelerinden daha ekonomik koşullarla sağlıyor. Akenerji Genel Müdürü Ahmet Ümit Danışman, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde, enerji maliyetini düşürmek isteyen serbest tüketiciler tarafından en çok tercih edilen şirket olduklarını belirterek, bu talebi karşılamak için yatırımlarına aralıksız sürdürürken, aynı zamanda küçük üreticilerin ürettiği elektriği bünyesinde toplayan bir ticari platform yaratmak istediklerini kaydetti. Danışman, Su Group'un enerjisini daha ekonomik koşullarda ve yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılayacaklarını bildirdi. (Ekonomi Servisi)
AKENERJİ, REİNA VE SUADA'YA 'YEŞİL ENERJİ' SATACAK

Yayın AdıYayın TarihiTirajYayın TürüSayfa NoSütun/Cm
İstanbul Son An 13.07.2010 1500 Yerel Yayınlar 5 72


Akenerji, Reina ve Suada'ya 'yeşil enerji' satacak İSTANBUL - Türkiye'nin önde gelen özel sektör elektrik üreticilerinden Akenerji, Reina ve Şuada gibi İstanbul gece hayatının gözde mekanlarının işletmecisi Su Entertainment Group ile enerji tedarikini içeren bir sözleşme imzaladı. Sözleşmeye göre, grubun tüm işletmelerinin enerjisi Temmuz 2010 tarihi itibariyle Akenerji tarafından temin edilecek. Akenerji böylece ucuz, güvenilir ve sürekli enerji tedarik ettiği müşteri portföyüne, Su Entertainment Group'u da eklemiş oldu. Entegre bir enerji şirketi olmak vizyonuyla elektrik piyasasında üretim, dağıtım, toptan satış ve perakende satış alanlarında faaliyet gösteren Akenerji, müşterilerine ihtiyaç duydukları elektrik enerjisini, mevcut elektrik tarifelerinden daha ekonomik koşullarla sağlıyor. Müşterilerine sunduğu ciddi avantajlar ve 'Akenerji güvencesiyle ülke genelinde birçok prestijli hastane, otel, alışveriş merkezi ve sanayi kuruluşunu portföyünde bulunduran Akenerji, son olarak İstanbul gece hayatının en önemli -"""" adreslerinden Reina ve Suada'nın işletmecisi Su Entertainment Group ile anlaşma yaptı, Anlaşmaya göre, Su Entertainment Group tarafından işletilen Reina ve Şuada, elektrik ihtiyacını Akenerji'den karşılayacak. Akenerji Genel Müdürü Ahmet Ümit Danışman, "Enerji maliyetini düşürmek isteyen serbest tüketiciler tarafından en çok tercih edilen şirketiz. Bu talebi karşılamak için yatırımlarımızı aralıksız sürdürürken, aynı zamanda küçük üreticilerin ürettiği elektriği bünyesinde toplayan bir ticari platform yaratmak istiyoruz. Bu anlaşmayla müşteri portföyümüze Su Entertainment Group'u da eklemiş olmaktan ve daha yasanabUtr bir dünya ı- ' -.,. hayalimizi kendileriyle paylaşmaktan dolayı mutluyuz. Su Group'un enerjisini daha ekonomik koşullarda vo yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılayacağız" dedi. Akenerji'nin özel sektör elektrik üreticileri arasında yenilenebilir enerjiye dayalı yatırım faaliyetlerini başlatan ilk şirketlerden bin olduğunu vurgulayan Danışman, açıklamasına şöyle devam etti: "Halen yapım aşamasında bulunan ve 2012 yılına kadar kademeli olarak faaliyete geçmesini planladığımız toplam 8 adet hidroelektrik santraliyle Akenerji, hem 1 milyon tonu aşan karbondioksit (C02) salınımım engelleme sözünü yerine getirmiş, hem de mevcut üretim kapasitesini 746 MWa çıkarmış olacak. Bu santrallerin devreye girmesiyle temi? enerji üretim kapasitemizi arttırırken, aynı zamanda elektrik üretim maliyetlerini de önemli oranda azaltmayı hedefliyoruz." Su Entertainment Group, Akenerji'den satın alacağı yıllık enerji miktarı ile her yıl yaklaşık 1.550 ton karbon salınımım engelleyerek 73 bin ağacın sağladığı temiz havaya eşdeğer bir katkıda bulunacak.
AKENERJİ, REİNA VE SUADA'YA 'YEŞİL ENERJİ' SATACAK

Yayın AdıYayın TarihiTirajYayın TürüSayfa NoSütun/Cm
Tunaydin 12.07.2010 7500 Yerel Yayınlar 7 40


Akenerji, Reina ve Suada'ya 'yeşil enerji' satacak İSTANBUL - Türkiye'nin önde gelen özel sektör elektrik üreticilerinden Akenerji, Reina ve Şuada gibi İstanbul gece hayatının gözde mekanlarının işletmecisi Su Entertainment Group ile enerji tedarikini içeren bir sözleşme imzaladı. Sözleşmeye göre, grubun tüm işletmelerinin enerjisi Temmuz 2010 tarihi itibariyle Akenerji tarafından temin edilecek. Akenerji böylece ucuz, güvenilir ve sürekli enerji tedarik ettiği müşteri portföyüne, Su Entertainment Group'u da eklemiş oldu. Entegre bir enerji şirketi olmak vizyonuyla elektrik piyasasında Üretim, dağıtım, toptan satış ve perakende satış alanlarında faaliyet gösteren Akenerji, müşterilerine ihtiyaç duydukları elektrik enerjisini, mevcut elektrik tarifelerinden daha ekonomik koşullarla sağlıyor. Müşterilerine sunduğu ciddi avantajlar ve 'Akenerji güvencesiyle ülke genelinde birçok prestijli hastane, otel, alışveriş merkezi ve sanayi kuruluşunu portföyünde bulunduran Akenerji, son olarak İstanbul gece hayatının en önemli adreslerinden Reina ve Suada'nın işletmecisi Su Entertainment Group ile anlaşma yaptı. Anlaşmaya göre, Su Entertainment Group tarafından İşletilen Reina ve Şuada, elektrik ihtiyacını Akenerji'den karşılayacak. Akenerji Genel Müdürü Ahmet Ümit Danışman, "Enerji maliyetini düşürmek isteyen serbest tüketiciler tarafından en çok tercih edilen şirketiz. Bu talebi karşılamak için yatırımlarımızı aralıksız sürdürürken, aynı zamanda küçük üreticilerin ürettiği elektriği bünyesinde toplayan bir ticari platform yaratmak istiyoruz. Bu anlaşmayla müşteri portföyümüze Su Entertainment Group'u da eklemiş olmaktan ve daha yaşanabilir bir dünya hayalimizi kendileriyle paylaşmaktan dolayı mutluyuz. Su Group'un enerjisini daha ekonomik koşullarda ve yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılayacağız" dedi. Akenerji'nin özel sektör elektrik üreticileri arasında yenilenebilir enerjiye dayalı yatırım faaliyetlerini başlatan ilk şirketlerden biri olduğunu vurguladı.
"YEŞİL ENERJİ SATACAK"

Yayın AdıYayın TarihiTirajYayın TürüSayfa NoSütun/Cm
Anayurt 10.07.2010 15000 Yerel Yayınlar 13 16


"Yeşil enerji satacak" Akenerji, Reina ve Şuada gibi mekanlarının işletmecisi Su Entertainment Group ile enerji tedarikini içeren bir sözleşme imzaladı. Akenerji açıklamasına göre, grubun tüm işletmelerinin enerjisi bu aydan itibaren Akenerji tarafından temin edilecek. Su Entertainment Group, Akenerji'den satın alacağı yıllık enerji miktarı ile her yıl yaklaşık bin 550 ton karbon salınımını engelleyerek 73 bin ağacın sağladığı temiz havaya eşdeğer bir katkıda bulunacak.Elektrik piyasasında üretim, dağıtım, toptan satış ve perakende satış alanlarında faaliyet gösteren Akenerji, müşterilerine ihtiyaç duydukları elektrik enerjisini, mevcut elektrik tarifelerinden daha ekonomik koşullarla sağlıyor.
AKENERJİ'DEN REİNA VE SUADA'YA YEŞİL ENERJİ

Yayın AdıYayın TarihiTirajYayın TürüSayfa NoSütun/Cm
Bugün 10.07.2010 50190 Ulusal Gazeteler 9 32


Akenerji'den Reina ve Suada'ya yeşil enerji Akenerji, Reina ve Şuada gibi mekanlarının işletmecisi Su Entertainment Group ile enerji tedarikini içeren bir sözleşme imzaladı. Akenerji açıklamasına göre, grubun tüm işletmelerinin enerjisi bu aydan itibaren Akenerji tarafından temin edilecek. Su Entertainment Group, Akenerji'den satın alacağı yıllık enerji miktarı ile her yıl yaklaşık bin 550 ton karbon salınımını engelleyerek 73 bin ağacın sağladığı temiz havaya eşdeğer bir katkıda bulunacak. KÜÇÜKLER İÇİN PLATFORM Elektrik piyasasında üretim, dağıtım, toptan satış ve perakende satış alanlarında faaliyet gösteren Akenerji, müşterilerine ihtiyaç duydukları elektrik enerjisini, mevcut elektrik tarifelerinden daha ekonomik koşullarla sağlıyor. Akenerji Genel Müdürü Ahmet Ümit Danışman, enerji maliyetini düşürmek isteyen serbest tüketiciler tarafından en çok tercih edilen şirket olduklarını belirterek, bu talebi karşılamak için yatırımlarına aralıksız sürdürürken, aynı zamanda küçük üreticilerin ürettiği elektriği bünyesinde toplayan bir ticari platform yaratmak istediklerini kaydetti. Danışman, Su Group'un enerjisini daha ekonomik koşullarda ve yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılayacaklarını bildirdi.
REİNA VE SUADA'YA YEŞİL ENERJİ SATIŞI

Yayın AdıYayın TarihiTirajYayın TürüSayfa NoSütun/Cm
Dünya 10.07.2010 57079 Ulusal Gazeteler 12 27


Reina ve Suada'ya yeşil enerji satışı İSTANBUL- DÜNYA Akenerji, Reina ve Şuada gibi mekanlarının isletmecisi Su Entertainment Group İle enerji tedarikini içeren bir sözleşme imzaladı. Akenerji açıklamasına göre, grubun tüm isletmelerinin enerjisi bu aydan itibaren Akenerji tarafından temin edilecek. Su Entertainment Group, Akenerji'den satın alacağı yıllık enerji miktarı ile her yıl yaklaşık bin 550 ton karbon salınımınt engelleyerek 73 bin ağacın sağladığı temiz havaya eşdeğer bir katkıda bulunacak. Elektrik piyasasında üretim, dağıtım, toptan satış ve perakende satış alanlarında faaliyet gösteren Akenerji, müşterilerine ihtiyaç duydukları elektrik enerjisini, mevcut elektrik tarifelerinden daha ekonomik koşullarla sağlıyor. Akenerji Genel Müdürü Ahmet Ümit Danışman, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde, enerji maliyetini düşürmek isteyen serbest tüketiciler tarafından en çok tercih edilen şirket olduklarını belirterek, bu talebi karşılamak için yatırımlarına aralıksız sürdürürken, aynı zamanda küçük üreticilerin ürettiği elektriği bünyesinde toplayan bir ticari platform yaratmak istediklerini kaydetti. Danışman, Su Group'un enerjisini daha ekonomik koşullarda ve yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılayacaklarını bildirdi.
REİNA VE SUADA, BU AY 'YEŞİL ENERJİ'YE GEÇİYOR

Yayın AdıYayın TarihiTirajYayın TürüSayfa NoSütun/Cm
Haber Türk Ekonomi 10.07.2010 216632 Ulusal Gazete Ekleri 4 96


Reına ve Şuada, bu ay 'yeşil enerjfye geçiyor Akenerji Genel Müdürü Ahmet Ümit Danışman, enerji maliyetini düşürmek isteyen serbest tüketiciler tarafından en çok tercih edilen şirket olduklarını belirterek, bu talebi karşılamak için yatırımları sürdürürken, küçük üreticilerin ürettiği elektriği bünyesinde toplayan bir ticari platform yaratmak istediklerini kaydetti. Danışman, Su Group'un enerjisini ekonomik olarak yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılayacaklarını bildirdi. Akenerji, Reina ve Şuada gibi mekânlarının işletmecisi Su Entertainment Group ile enerji tedarikini içeren bir sözleşme imzaladı. Akenerji açıklamasına göre, grubun tüm işletmelerinin enerjisi bu aydan itibaren Akenerji tarafından temin edilecek. Su Entertainment Group, Akenerji'den satın alacağı yıllık enerji miktarı ile her yıl yaklaşık bin 550 ton karbon salınımım engelleyerek 73 bin ağacın sağladığı temiz havaya eşdeğer bir katkıda bulunacak. DAHA EKONOMİK Akenerji, kullandığı elektrik miktarının yüksekliği nedeniyle 'serbest tüketici' lisansı alan işletmelerle diğer elektrik üreticileriyle olduğu gibi doğrudan enerji temini sağlayabiliyor. Serbest tüketicilik, normal elektrik tarifelerine göre daha ekonomik şartlar sağlıyor.
REİNA İLE SUADA'NIN YEŞİL ENERJİSİ AKENERJİ'DEN

Yayın AdıYayın TarihiTirajYayın TürüSayfa NoSütun/Cm
Izmir Ticaret 10.07.2010 4890 Yerel Yayınlar 3 6


Reina ile Suada'nın yeşil enerjisi Akenerji'den İSTANBUL - Akenerji, Reina ve Şuada gibi mekanlarının işletmecisi Su Entertainment Group ile enerji tedarikini içeren bir sözleşme imzaladı. Akenerji açıklamasına göre, grubun tüm işletmelerinin enerjisi bu aydan itibaren Akenerji tarafindan temin edilecek. Su Entertainment Group, Akenerji'den satın alacağı yıllık enerji miktarı ile her yıl yaklaşık bin 550 ton karbon salınımını engelleyerek 73 bin ağacın sağladığı temiz havaya eşdeğer bir katkıda bulunacak. Elektrik piyasasında üretim, dağıtım, toptan satış ve perakende satış alanlarında faaliyet gösteren Akenerji, müşterilerine ihtiyaç duydukları elektrik enerjisini, mevcut elektrik tarifelerinden daha ekonomik koşullarla sağlıyor. Akenerji Genel Müdürü Ahmet Ümit Danışman, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde, enerji maliyetini düşürmek isteyen serbest tüketiciler tarafından en çok tercih edilen şirket olduklarını belirterek, bu talebi karşılamak için yatırımlarına aralıksız sürdürürken, aynı zamanda küçük üreticilerin ürettiği elektriği bünyesinde toplayan bir ticari platform yaratmak istediklerini kaydetti.
AKENERJİ SUADA'YA YEŞİL ENERJİ SATACAK

Yayın AdıYayın TarihiTirajYayın TürüSayfa NoSütun/Cm
Milliyet 10.07.2010 230981 Ulusal Gazeteler 10 16


Akenerji Suada'ya yeşil enerji satacak Akenerji, Reina ve Şuada gibi mekanlarının işletmecisi Su Entertainment Group ile sözleşme imzaladı. Grubun tüm işletmelerinin enerjisi bu aydan itibaren Akenerji tarafından temin edilecek. Su Entertainment Group, Akenerji'den satın alacağı yıllık enerji miktarıyla her yıl yaklaşık 1550 ton karbon salimini engelleyerek 73 bin ağacın sağladığı temiz havaya eşdeğer katkıda bulunacak. Akenerji Genel Müdürü Ahmet Ümit Danışman, enerji maliyetini düşürmek isteyen serbest tüketiciler tarafından tercih edildiklerini, bu talebi karşılamak için yatırımlarına aralıksız sürdürürken, aynı zamanda küçük üreticilerin ürettiği elektriği bünyesinde toplayan bir ticari platform yaratmak istediklerini kaydetti.
REMA VE SUADA'YA YEŞİL ENERJİ

Yayın AdıYayın TarihiTirajYayın TürüSayfa NoSütun/Cm
Posta 10.07.2010 509651 Ulusal Gazeteler 8 12


Rema ve Suada'ya yeşil enerji Akenerji, Reina ve Şuada gibi mekanların işletmecisi Su Entertainment Group ile enerji tedarikini içeren bir sözleşme imzaladı. Anlaşma kapsamında grup, tüm işletmelerinin enerjisini bu aydan itibaren Akenerji'den temin edecek. Su Group, Akenerji'den alacağı enerji ile her yıl 1550 ton karbon salınımını engelleyerek 73 bin ağaç kadar temiz hava sağlayacak. Akenerji Genel Müdürü Ahmet Ümit Danışman, enerjiyi daha ekonomik ve yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılayacaklarını bildirdi.
GECE HAYATINA 'YEŞİL ENERJİ'

Yayın AdıYayın TarihiTirajYayın TürüSayfa NoSütun/Cm
Referans 10.07.2010 11056 Ulusal Gazeteler 5 18


AKEMERJİ Gece hayatına 'yeşil enerji' Akenerji, Reina ve Şuada gibi İstanbul gece hayatının gözde mekânlarının işletmecisi Su Entertainment Group ile bir sözleşme imzaladı. Sözleşmeye göre, grubun tüm işletmelerinin enerjisi Akenerji tarafından temin edilecek, Akenerji Genel Müdürü Ahmet Ümit Danışman, "Enerji maliyetini düşürmek isteyen tüketicilerin en çok tercih ettiği şirketiz. Bu talebi karşılamak için yatırımlarımızı aralıksız sürdürürken, aynı zamanda küçük üreticilerin ürettiği elektriği bünyesinde toplayan bir ticari platform yaratmak istiyoruz" dedi. (FİNANS SERVISD
REİNA VE SUADA YEŞİL ENERJİ KULLANACAK

Yayın AdıYayın TarihiTirajYayın TürüSayfa NoSütun/Cm
Takvim 10.07.2010 120431 Ulusal Gazeteler 8 18


Reina 4t - < iflil C 4/İQ xflH ; 9UdUd sw-ffHB MtfB' ı ' "'''HSsPSI yeşil enerji i i kUlldndCdKj! AKENERjl, Reina ve Şuada gibi mekanlarının işletmecisi Su Entertainment Group ile bir sözleşme imzaladı. Akenerji açıklamasına göre; grubun tüm işletmelerinin enerjisi bu aydan itibaren Akenerji tarafından temin edilecek. Su Entertainment Group, Akenerji'den satın alacağı enerji ile 73 bin ağacın sağladığı temiz havaya eşdeğer bir katkıda bulunacak.
AKENERJİ'DEN REİNA VE SUADA'YA UCUZ ELEKTRİK

Yayın AdıYayın TarihiTirajYayın TürüSayfa NoSütun/Cm
Türkiye 10.07.2010 145871 Ulusal Gazeteler 6 30


Akenerji'den Reina ve Suada'ya ucuz elektrik Akenerji, Reina ve Şuada gibi mekanlann işletmecisi Su Entertainment Group ile enerji tedarikini içeren bir sözleşme imzaladı. Buna göre, grubun bütün işletmelerinin enerjisi bu aydan itibaren Akenerji tarafından temin edilecek. Su Entertainment Group, Akenerji'den satın alacağı yıllık enerji miktarıyla her yıl yaklaşık bin 550 ton karbon salınımını engelleyerek 73 bin ağacın sağladığı temiz havaya eşdeğer bir katkıda bulunacak. Akenerji Genel Müdürü Ahmet Ümit Danışman, enerji maliyetini düşürmek isteyen serbest tüketiciler tarafından tercih edilen şirketlerin başında geldiklerini belirterek, aynı zamanda küçük üreticilerin ürettiği elektriği bünyesinde toplayan bir ticari platform oluşturmak istediklerini de kaydetti. 'Yeşil enerji' sloganıyla hizmet veren Akenerji, Akocak Hidroelektrik Santrali'nde üretime ay başında başlamıştı.
Günlük içeriğinde bulunan yazı, makale, fotoğraf, resim, doküman ve benzeri fikir ürünleri Telif Hakları ve Ticari Marka Kanunları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmaktadır. Bu içeriklerin hiçbiri yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Bu içeriklerin herhangi bir amaçla değiştirilerek yayınlanmaları, kopya edilmeleri, tekrar üretilmeleri, habersiz ve izinsiz kullanımları ve dağıtımları kanuni olarak yasaklanmıştır.